Film,  Marvel

Wanda | Scarlett Witch Thanos’u Yenebilirdi!!!

Marvel evrenine Avengers: Age Of Ultron ile giriş yapan Scarlett Witch güzelliği, farklı bir aurası ve gücünü zihin taşından almasıyla izleyicinin büyük ilgisini çekti. İlk olarak Avengers Age Of Ultron da gördüğümüz bu karakter Captan America: Civil War ve daha sonra Avengers İnfinity War ve Endgame’de kalbimizde Wanda ismiyle adeta taht kuran bu güçlü kahramanın yeteneklerini saymakla bitiremesemde kısaca bahsedeceğim.

Scarlett’in Güçleri

  • Telekinezi
  • Telepati
  • Kaos Büyüsü
  • Gerçeklikten Silme
  • Gerçekliği Değiştirme
  • Manipüle
  • Medyum
  • Işınlanma
  • Zihin Kontrolü/ Zihin Okuma
  • Yaralıları İyileştirmek /Ölüleri Diriltmek

Gibi daha birçok sınırsız güce sahip. Scarlett’i şimdiye kadar en güçlü halini ikizi Pietro/Quicksilver ölürken etrafındaki ultronları, bakmadan parçalara ayırırken görmüştük. Daha sonra ise Vision’ın kafasındaki güç taşını parçalarken görmüştük, ama bunların hiç biri çizgi romanlarda gördüğümüz efsane güçlere sahip Wanda değildi. 

Wanda’nın Çizgi Romandaki Gerçek Karakteri !

Asıl bahsetmek istediğim çizgi romanlardaki Wanda.  Çizgi romanlardaki bu güçlü karakterin aslında filmlerde nasıl hakkının yendiğini farkına varacaksınız. Henüz daha bebek iken kaos tanrısının Wanda’ya bir kez dokunması ile gücünü Wanda’ya bahşediyor. Daha bir bebek iken bu korkunç güce sahip olan Wanda ilerleyen yaşlarda gerçekliği değiştirme gibi güçlerini fark edip bu güçlerin yanında birde kaos büyüsü eklenince Dr. Strenge’in de dediği gibi Wanda’yı karşı konulamaz biri yapıyor. Her ne kadar gücünü zihin taşından almış olsa da geleceği değiştirme, yoktan var etme, gerçeklikten silme, ölüleri diriltme gibi güçleriyle aslında gerçeklik taşıyla daha uygun olduğunu söylemek istiyorum. filmlerde izlediğimiz Wanda ve Vision ilişkisi çizgi romanlarda daha net görüyoruz ki onların ilişkisi neredeyse tüm Marvel dünyasını yok ediyordu, neden mi?

Scarlett ve Vision

Birbirlerine ilgi duyan bu iki güçlü kahraman zaman geçtikçe aralarında güçlü bir aşk oluşur ve tüm Avenger ekibinin katıldığı bir düğün töreni ile evlenirler.

Scarlett ve Vision
Scarlett ve Vision’un mutlu anları.

Daha sonrasında ise annelik tutkusuyla dolup taşan Wanda, Vision android olduğu için sihir yardımıyla ikiz çocuklara sahip olur. Çocukların şeytan yardımıyla ortaya çıktığını öğrenen Avengers ve X-Men ekibi çocukları gerçeklikten sildiler daha sonra ise Wanda’nın hafızasından çocuklara ve Vision’a ait anıları yok ederek önlemlerini almışlardı, ta ki Wanda zamanla her şeyi hatırlayana dek. Çocuklarının ve anılarının Avengers ekibi tarafından yok edildiğini düşünen Wanda Marvel tarihindeki en korkunç olaya imzasını attı. Yaşadığı kayıp ve öğrendiği gerçekler sayesinde akli dengesini yitiren Wanda Avenger ekibini yok eder.

Avengers ekibini gerçeklikten siliyor.

Avenger ekibini yok eden Wanda işin içinde X-Men ekibinin olduğunu öğrenince içindeki öfkeyi bu sefer X-Men ekibine yansıtarak tek bir kelimesiyle mutant nüfusunun yarıdan fazlasını yok eder.

Wanda tek bir kelimesi ile mutantların güçlerini elinden alıp yok ediyor.

Sonuç olarak delirmiş bir Wanda’nın güçlerinin ne kadar tehlikeli ve karşı konulamaz olduğunu görmüş olurken bu sinema evreninde hiçte böyle yansıtılmadı. Filmlerde güçlerinin sınırlandırıldığını hatta neredeyse hiç kullanamadığını düşündüğüm bu karakterin hakkının yendiğini söylemek istiyorum. Avengers Endgame’de karşı karşıya gelen Wanda ve Thanos sahnesinde Wanda’nın Thanos’u yenebilecek güçte olduğu halde hiç savaşmadan Wanda’nın Thanos’a karşı kaybetmesi tam bir fiyaskoydu. İnsanın aklında “En azında yaralayabilirdi” düşüncesi yer etmiyor da değil. Açıkçası Marvel’ın her ne kadar Wanda’nın hakkını yendiğini düşünsem de ilerleyen planlarında Wanda ile ilgili projelerinde görmek istediğim güçlü Wandayı karşımıza sunabilirler hatta delirmiş bir Wanda ile karşılaşma olasılığımız yüksek. Karakterin bulunacağı projelerden şu yazımda bahsetmiştim.

Ayrıca daha detaylı bilgilenmek istiyorsanız linkini koyduğum videoyu da izlemenizi tavsiye ederim.

Benim Wanda/ Scarlett Witch hakkındaki görüşlerim şimdilik bu kadardı sizlerin görüşlerini de yorumlarda görmekten oldukça memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir