Marvel

Sony ve Disney Sözleşmeyi Fest Etti Spiderman Marvel Evreninden Silindi!!!

Spiderman

Stan Lee’nin “Amazing Fantasy” isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yazında ortaya çıkan bir çizgi roman karakteriydi. Daha sonrasında David Koepp’in yazdığı ve Sam Raimi’nin yönettiği Marvel Comics’in süper kahramanı Örümcek-Adam’ı sinemaya taşıdı. İlk Spiderman serisinde örümcek adamı canlandıran Tobey Maguire 3 film çektikten sonra Spiderman karakterine veda etti.

Tobey Maguire

Daha sonrasında ise seneryosu James vanderbilt ait olan ve yönetmen koltuğunda Marc Webb’in oturduğu ‘İnanılmaz Örümcek-Adam’ filminde bu sefer Spiderman karakterini Andrew Garfield canlandırmıştı. Tobey Maguire kadar beğeni alan Andrew Garfield 2 film sonra Spiderman karakterine veda etti.

Andrew Garfield

Son olarak ise yönetmenliği ve senaristliğini Jon Watts’ın üstlendiği ‘Örümcek-Adam: Eve Dönüş’ filmi ile karşımıza Tom Holland çıktı.

Tom Holland

”Örümcek-Adam: Eve Dönüş”, “Captan America:Civil War”, “Avengers: İnfinity War”, “Avengers:Endgame” gibi filmlerde yeni Spiderman olarak izleyicilerin büyük bir ilgisini ve benimde hayranlığımı kazanan Tom Holland gösterdiği oyunculuktada oldukça başarılı bir imaj çizdi.

Daha önceki örümcek adamı canlandıran Tobey ve Andrew’den oldukça farklı geldi bana. Meraklı, çocuksu, sempatik ve komik olan tavırları şöyle bir dursun ergenlikte olan bir gence göre fazla fedakar ve azimli. Ayrıca kendisinin gerçek kahraman olduğunu kanıtlamaya çalıştığı Iron Man ‘e de fazlasıyla bağlıydı.

Avengers İnfinity War ve Endgame’de Yenilmezler’in arasına dahil olan ve iki filmde de oldukça odak noktası olan Tom Holland Marvel’ın 4. Jenerasyonunda yeni Yenilmezler arasında yer alacağı “Örümcek-Adam:Evden Uzakta” filmiyle kesin bir hal alırken yeni gelen açıklama Marvel fanlarını hayal kırıklılığına uğrattı.

Sony ve Disney anlaşmazlığı sonucu Spiderman karakteri MCU veda ediyor. Durum böyle olunca karakter Marvel evreninden silinmiş sanki hiç var olmamış gibi bir hal aldı. Haber hala sıcaklığını korurken Sony temsilcisi

Her ne kadar karakteri ilerideki planlarımıza dahil etmek istesek bu şimdilik imkansız gibi görünüyor. Bu sonuçtan memnun kalmasakta Disney’ in kararına saygı duyuyoruz. ‘ Diyerek konuya açıklık getirdi.

Karakteri canlandırmaktan oldukça keyif alan Tom Holland henüz bir açıklama yapmamış olsada üzüldüğünü ve en az benim, bizlerin kadar hayal kırıklılığına uğradığını farkındayım. Umuyorumki ilerliyen zamanlarda güzel gelişmeler olur ve Stan Lee’nin emanet ettiği Spiderman karakterini tekrardan görebilme imkanımız olur. Peki siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir