Film,  Marvel

Marvel’ın ilerideki planları neler? – Veda Ettiğimiz Oyuncular Ölmedi Mi?

Marvel’ın 2008 Iron Man ile başlattığı 27 yıllık serüvenin sonu Avengers:Endgame ile sona ererken Marvel hayranlarının aklında “peki ya şimdi ne olacak?” sorusu dolanırken Marvel hayranları üzmeyip bundan sonra bizi bekleyen film ve dizilerin listesini sundu. Bu 27 yılın içinde hayran kaldığımız karakterleri nerede göreceğiz bakalım?

1. BLACK WİDOW

Vizyon tarihi 1 Mayıs 2020 olan baş rolünde Scarlett Johansson oynayacağı bu film şimdiye kadar tanıdığımız hatta hayran olduğumuz Natasha Romanoff diyer bir adıyla Kara Dul’ un geçmişine ışık tutacak film Natasha’nın Budapeşte’deki anılarına değineceği ortada iken, bütün Avengers serisinde tanıdığımız Clint Barton rolünü oynayan Jeremy Renner görme ihtimalimiz oldukça yüksek duruyor.

2. DOCTOR STRANGE: 2

Vizyona tarihi 7 Mayıs 2021 olan baş rolünde Benedict Cumberbatch ve Elizabeth Olsen oynayacağı bu film Marvel evreninin ilk korku filmi olacak. Filmde çoklu evren teorisine bizaat tanık olacağız. Film aynı zamanda Elizabeth Olsen canlandırdığı Wanda karakterinin dizisi ile doğrudan bağlantılı olacak.

3. THOR :4

Vizyon tarihi 5 Kasım 2021 olan baş rolünde yine Chris Hemsworth göreceğimiz Thor devam filminin sonuncusu olan bu filmde ilk seride gördüğümüz Jane Foster karakterini canlandıran Natalie Portman tekrardan göreceğiz bunun sebebi ise Jane Foster’ın yeni Thor olacağı. Filmde ise Loki karakterini göreceğimiz şuan için bilinmiyor.

4. HAWKEYE

Vizyon tarihi 2021 sonbar olan Disney+ dizisi olan bu yapımda Jeremy Renner tekrardan Clint Barton/ Hawkeye rolünde göreceğiz. Dizinin konusu Clint Barton yeni Hawkeye olacak Kate Bishop’a akıl hocalığı yaparak onu eğitmesini konu alıyor. Ekran karşısında güzel bir dostluğu izliyeceğiz, dizinin kaç sezon olacağı bilinmiyor.

5. WANDA VİSİON

Vizyon tarihi 2021 bahar olan bir diğer Disney+ dizisi olan bu yapım Marvel’ın bize sunduğu tek iki kahraman aşkı. Aşkları Thanos yüzünden son bulan bu iki güçlü karakterin bize sunacağı maceraları henüz net bir şekilde bilinmezken dizi tahminimce ya infinity war öncesi yada sonrasını anlatacak. Dizi Doctor Strange ile bağlantılı olacağı ortada ama Doctor Strange den önce mi? yoksa sonra mı? çıkacağı meçhul bu iki yapımdan birinde çizgi romanlarda gördüğümüz güçleri zirveye ulaşmış ama akıl sağlığını kaybetmiş bir Wanda görebiliriz.

6. LOKİ

Vizyon tarihi 2021 ilkbahar olan Disney+ yapımı olan bu dizi açık ara beni en çok heyecanlandıran yapım oldu. Her zamanki gibi Tom Hiddleston’ın canlandıracağı Loki karakterini tekrardan görmek hayranlarını mutlu etti. Dizi sonsuzluk taşını içinde barındıran Tesseract’ı çalan Loki’nin neler yaptığını bize gösterecek, dizi farklı zaman dilimlerinde geçecek ki dizinin logosuda buna dayanarak tasarlandı. Logodaki her bir harf farklı zaman dilimlerine işaret. Ayrıca bu dizi sayesinde Loki’nin infinity war da Thanos tarafından gerçekten ölüp ölmediğini göreceğiz.

7. THE FALCON AND WİNTER SOLDİER

Vizyon tarihi 2020 sonbahar olan bu Disney+ dizisi ise Avengers Endgame sonunda Captan America nın kalkanını Falcon/ Sam Wilson karekterin canlandıran Anthony Mackie vermesi ile yeni Captan America olan Falcon un maceralarını konu alırken yardımcı oyuncu olarakta Bucky karekterine hayat veren Sebastian Stan göreceğiz.

8. WHAT IF?

Vizyon tarihi 2021 yaz olan bu yapım diğer dizilerden biraz farklı. Animasyon olacak bu yapımda 25 Marvel aktörü kendi animasyonlarını seslendirecek. Dizi alternatif seneryolar üzerine duracak ve içinde komediyide bolca bulunduracakmış gibi görünüyor, dizinin her bölümü bir diğer bölümden bağımsız olacak yani her bölümde farklı konular işlenecek.Avengers Endgame’den bir parça taşıyacak bu film ve dizileri beklemek benim için oldukça zor. Veda ettiğim kahramanları en azından son kez bile görmek Marvel kalbimi mutlu ederken bu projelerden tek beklentim Wanda ve Loki’nin gerçek güçlerini artık göstermeleri. Çizği romanlarda oldukça güçlü gördüğümüz bu iki karakterin hakkını Marvel veremedi. Oyuncular ne kadar başarılı olsada yapımcı ve yönetmenler bu iki kahramana yeterince ilgi göstermediler. Bakalım bu yeni yapımlarda bu iki kahraman hak ettiği değeri görebilecek mi?

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir